BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra fizet az Erste

2013. március 1. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A várakozásoknak megfelelő számokat tett közzé csütörtökön az Erste Bank, egyben bejelentette, hogy 40 eurócentes osztalékot fizet részvényenként a tavalyi év után. A híreket jól fogadta a piac, délutánig 3,4 százalékkal drágultak a részvények. A negyedik negyedévben 114 millió eurós veszteséget ért el az Erste, a mínusz elsősorban a növekvő céltartalékolásnak és egyszeri tételeknek tudható be. A céltartalékolás 515 millió euró volt, ami 6,5 százalékkal haladta meg a harmadik negyedév adatát és 26,2 százalékkal az egy évvel korábbi szintet. Az már korábban ismert volt, hogy a negyedik negyedévben 305 millió eurós goodwill-leírást hajtott végre az Erste, emellett 75 millió eurót buktak az ukrán bank kedvezőtlen áron való eladásán. Az egész évben 438,5 millió euró profitot ért el az osztrák pénzintézet, mely után 40 centes osztalékot fizetnek. Magyarországon tovább csökkent a bank hitelportfóliója, viszont a hitelminőség romlása talán megállt, a 25,4 százalékos nem teljesítő arány stagnálást jelzett a harmadik negyedévhez képest.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet