Óvatosak voltak a befektetők a nemzetközi és a magyar tőzsdén is az esti amerikai kamatdöntő ülést követő bejelentést várva. Délelőtt még jó hangulat uralkodott a nemzetközi piacokon, és a német börze is szépen menetelt felfelé az egy nappal korábbi kedvező ZEW-index hatására. Ez azonban nem igazán segített a magyar tőzsdén, amely ugyan pluszban nyitott, ám a nap nagy részét az előző napi záróérték alatt töltötte. Annak ellenére szenvedett a BUX index, hogy magyar specifikus hírek nem érkeztek a szerdai napon. Jól láthatóan azonban az energetikai cégek nem tudnak magukhoz térni az általános árcsökkentés bejelentése óta. A Mol például 0,7 százalékkal, 17 075 forintra esett vissza. A Magyar Telekom esetében volt egy kis korrekció, de ez azért sem meglepő, mert a részvényt a túl sok rossz hír miatt már nagyon leütötték a befektetők − pedig az idei év után még mindig várható az 50 forintos részvényenkénti osztalék kifizetése. Ehhez képest a szerdai 387 forintos záróár még mindig nagyon jó hozamot kínál, főleg a csökkenő kamatkörnyezetben, ami nyugodtan magyarázhatja az 1 százalékos drágulást. A többi vezető részvény sem szerepelt azonban túl jól. Az OTP 0,2 százalékkal, 4061 forintra esett vissza, míg a Richter 35 695 forintra emelkedett, ami 0,3 százalékkal haladta meg az előző napi záróértéket. A BUX értéke így minimálisan, 0,2 százalékkal, 17 805 pontra esett vissza a szerdai napon. Stagnáltak az áramszolgáltatók (az Elmű és az Émász) részvényei, az elmúlt időszak zuhanása után így itt sincsen korrekció. A kisebbik gyógyszergyártó árfolyama sem változott jelentősen, a 17 290 forintos záróár 0,2 százalékos pluszt takart. A nap nagy vesztese az E-Star volt, amely majdnem kihasználta a 30 százalékosra bővített kereskedési sávot: 25 százalékkal, 222 forintra esett a zárásban, ami új történelmi mélypontot jelent.
