A nap elején még tétovázó BUX végül csatlakozott a nyugat-európai korrigáló piacokhoz, azonban az amerikai nyitást követő optimizmus már nem érte utol, nem tudott pluszba fordulni. Végül 17 744 ponton fejezte be a napot, ami 0,2 százalékos csökkenést jelent. Egyedül a Magyar Telekom tudott emelkedni, napközben szép lassan kúszott fel az árfolyam 380 forintig, ami 1,6 százalékos drágulást jelent. A papír vélhetően annak köszönhette népszerűségét, hogy több brókercég is vételre ajánlotta, méghozzá azért, mert a cég vezérigazgató-helyettese annyira olcsónak találta részvényeiket, hogy magánszemélyként pénteken 13 500 darabos pakett vásárlásáról döntött. A Richter enyhén, az OTP és a Mol pedig erősebben húzta lefelé az indexet. A nagyobbik gyógyszerpapír jegyzése végül 0,2 százalékkal gyengült, a zárásban 36 115 forinton cserélt gazdát. A Mol részvényeitől vélhetően azért szabadultak a befektetők, mert a stratégiai gáztározóhoz kapcsolódó szerződések felbontásával 5-7 milliárd forintnyi nettó profittól eshet el a társaság. A zárásban ugyan kissé felhúzták a részvény árát, így 17 150 forinton zárult a kereskedés, de még ez is 0,9 százalékos csökkenéshez vezetett. A rendkívül alacsony, 6 milliárd forintos összforgalomból most is az OTP papírjai hasították ki a legnagyobb részt. A bankrészvény árfolyama 1,6 százalékot esett, ami nem tűnik vészesnek, hiszen az olasz bankrészvények több mint 6 százalékot zuhantak, de hasonló mértékben csökkent a német és francia hitelintézetek árfolyama is. A záróár végül 3998 forint lett. Az Egisnek egészen alacsony, 17 millió forintos forgalom mellett végül pluszban sikerült befejeznie a napot. A zárásban 17 120 forintot értek a részvények, vagyis 0,7 százalékot emelkedett az árfolyam.
