Jóváhagyta a következő vállalati kötvényprogramjának kereteit a Business Telecom Nyrt. (BTel) közgyűlése. Az új kötvényekből befolyó pénzzel további akvizíciók feltételeit akarják megteremteni, valamint saját hálózata fejlesztésének rugalmas finanszírozására van szükség a tőkére − jelentette be a társaság.
A Business Telecom 2012−2013 elnevezésű új programjában hárommilliárd forint keretösszegű nyílt kötvényprogramot hirdet majd meg. A közgyűlés határozata szerint Takács Krisztián elnök-vezérigazgató a kötvényprogrammal kapcsolatban a társaság nevében teljes jogkörrel eljárhat. A BTel az idei első félévben zárta le első egyéves kötvényprogramját, amelynek keretében összesen több mint 1,5 milliárd forintnyi friss tőkéhez jutott. A bevont forrásokat beruházásokra, piaci felvásárlásokra és saját hálózatfejlesztésre fordították. Napjainkban a külső környezet bizonytalansága jelentősen megnehezíti egy közepes méretű hazai vállalkozás számára a tőkebevonást − mondta a Napi Gazdaságnak a cég elnök-vezérigazgatója arra kérdésünkre, hogy nem félnek-e attól, hogy az E-Star-kötvény gondjai miatt nehezebb lesz kötvényt eladni.
Napi grafikonok
Takács Krisztián szerint a befektetők óvatosak, de valóban fontos is, hogy előre megnézzék, az egyes kibocsátóknál a visszafizetést hogyan garantálja a stratégia és a beruházási politika. A BTel számai és kilátásai szerinte pozitívak: a bevont tőke mindig ténylegesen megvalósuló jövedelemtermelő beruházásokba kerül, a visszafizetést pedig a cég képes refinanszírozás nélkül, cash flow-ból kitermelni. A tervezett új kötvényprogram célja pedig nem hárommilliárd forintnyi kötvény eladása. A kötvényprogram csak keretet biztosít, hogy bármikor rövid időn belül tőkepiaci forrást vonhassanak be.
