BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lecserélik a háborgó INA-vezetőket

2012. október 26. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Visszahívja az INA felügye­lőbizottságának három tagját a horvát kormány, helyettük új embereket nevez ki − értesült a társaság életében elég jó információkkal rendelkező Jutarnji list horvát napilap. Az újság értesülései szerint hamarosan Sinisa Petrovic, a miniszterelnök európai jogi tanácsosa, Zeljko Peric, egy tanácsadó cég tulajdonosa és Mladen Prostenik, az INA korábbi magas beosztású vezetője kerül a régi tagok helyére. Az ügy hátterében az állhat, hogy Zoran Milanovic miniszterelnök így akarja csillapítani az utóbbi hónapokban kialakult feszültséget a horvát kormány és a Mol, illetve magyar kormány között. A régi tagok ugyanis nemrégen az INA elnök-vezérigazgatójának, Áldott Zoltánnak a lemondását követelték.

A horvát lap szerint ezzel a lépéssel semlegesítik Slavko Linic pénzügyminiszter befolyását, aki az elmúlt időszakban többször is keményen bírálta a Molt, sőt háborút üzent a magyar olajtársaságnak, ha nem működik együtt a horvát kormánnyal. Az új felügyelőbizottsági tagok kinevezéséről szóló döntés kormányszinten született, a hivatalos bejelentés a jövő héten várható.


Napi grafikonok
Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet