Elfogyott az E-Star pénze, amit a kötvények visszavásárlására tettek félre − jelentette be a társaság szerdán. A cégnek azt követően fogyott el a pénze, hogy a 2014-es kötvényekből 88,8, a 2016/C jelűekből pedig 3,8 millió forintnyi névértékűt vásárolt szerdán vissza a társaság. A cég korábban azt közölte, hogy legközelebb csak akkor tud kötvényt visszavásárolni, ha az önkormányzatok rendezik mintegy 2,5 milliárd forintnyi lejárt tartozásukat. Az E-Star eddigi bejelentései szerint viszont nem vásárolta vissza a teljes október 24-én lejáró kötvénymennyiséget, így érdekes lesz figyelni, vajon mit lépnek azok a kötvénytulajdonosok, akik valószínűleg kevesellték a névérték 35 százalékán tett visszavásárlási ajánlatot.
