BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óriás bírságot kapott az ING Alapkezelő

2012. október 24. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kétszázmillió forintos bírságot szabott ki az ING Alapkezelőre a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) − jelentette be a felügyelet a múlt hét végén. Az ügy érdekessége, hogy a PSZÁF a jogszabálysértések miatt a nyomozóhatósághoz is fordult, ez pedig igencsak ritka az ilyen esetekben. Egyben felszólította az ING-t, hogy a jövőben tartsa be a pénztári vagyonkezelési jogszabályokat, mert a vizsgálata szerint a cég a vagyonkezelésnél több milliárd forintnyi költséget vont el jogsértően az önkéntes és magán-nyugdíjpénztári tagjaitól. A PSZÁF ugyanakkor azt is közölte, hogy az érintett pénztártagok szeptember végégig már visszakapták pénzüket. A felügyelet célvizsgálatot folytatott az ING alapkezelőjénél az ING Önkéntes és Magánnyugdíjpénztárának pénztári vagyonkezelése során fölmerült költségek jogszerűségének áttekintésére, 2008 januárjáig visszamenőleg. A határozat szerint az ING alapkezelője indokolatlan többletköltséget okozott a nyugdíjpénztári tagoknak, miközben ugyanakkora összegű vagyoni előnye származott egyes, általa kezelt befektetési alapokban történt befektetéseinél. A kimutatott jogtalan tagi többletköltség közel 3,19 milliárd forint volt.


Reuters
Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet