Az E-Star a névérték 26 százalékán vásárolja vissza 2014-ben, 2015-ben és 2016-ban lejáró kötvényeit − jelentette be a társaság a BÉT honlapján. Így a később lejáró kötvények tulajdonosai sem kapnak vissza túl sok pénzt, kérdéses tehát, hogy mennyiük számára lesz elfogadható ez a cseppet sem jó ajánlati ár. Egyes elemzők és alapkezelők szerint ugyanis egy csődeljárás során akár ennél több pénzt is kaphatnak a kötvénytulajdonosok − igaz, nem sokkal és csak évek múlva. Ez azonban ezeknél a lejáratoknál kevésbé fájó, hiszen a kötvényesek amúgy is hosszabb távú befektetésnek szánták e papírokat.
