Az E-Star 2012/A kötvények utolsó kereskedési napja a csütörtöki volt − jelentette be tegnap reggel a társaság a BÉT honlapján. A cég egyben arról is tájékoztatta a befektetőket, hogy a visszavásárlás ennek ellenére csak a rendelkezésre álló pénz erejéig tart, márpedig csütörtökön csupán 100 millió forintja volt erre a társaságnak. Előző nap 4782 darabot már visszavásároltak az októberben lejáró kötvényekből, azonban ez csupán 487,2 millió forintot jelentett névértéken. Az összes mennyiség ugyanakkor 1,4 milliárd forintot tesz ki. Igaz, a kötvényeket csupán a névérték 35 százalékán veszik vissza, így a csütörtöki 100 millió forint még nem elegendő erre, azzal együtt sem, hogy kora délután 120 millió forintra emelték ezt az összeget, miután bejelentették, hogy 85 millió forint elfogyott a rendelkezésre álló keretből. Estig végül 3202 darab kötvényt vett meg a társaság, ami 320,2 millió forint névértéket jelentett. Ez 112 millió forintjába került az E-Starnak, így a teljes összeg nem fogyott el.
A többi kötvénytulajdonossal október 24-ig hajlandóak elszámolni, amennyiben beadják eladási szándékukat, ez azonban csak a megmaradt összeg erejéig érvényes. Az E-Star ugyanis azt is bejelentette, hogy a kötvények visszavásárlására fordítható összeg abban az esetben emelkedhet, amennyiben az állam a cégcsoport a Fejér Megyei Önkormányzat 1,9 milliárd forintos és a Veszprém Megyei Önkormányzat 616 millió forintos tartozását rendezi.
Az Equilor ügyfeleknek küldött tájékoztatása szerint a rendelkezésükre álló hivatalos és nyilvános információk alapján nem tud megbízható és valós képet alkotni a pénzügyi helyzetről, ami a döntéshozatalt segítené. Az E-Star ugyanis továbbra sem tette közzé a 2011-re vonatkozó konszolidált éves jelentését, ráadásul az elmúlt hónapokban bekövetkezett szerződésbontások és eszközértékesítések pontos pénzügyi hatásait sem lehet modellezni a társaság által közzétett negyedéves és féléves beszámoló alapján. Mindezek tükrében a legnagyobb kockázatot a csődeljárás jelenti, mert a törvényi lehetőségek alapján ez akár 365 napig is elhúzódhat, a kötvényesek felé kamat- és tőketörlesztés viszont csak az esetleges csődegyezség megkötését követően lehetséges − figyelmeztet a brókercég.
