BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb pénzt kapott a PannErgy

2012. október 18. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Vissza nem térítendő támogatást nyert a PannErgy Nyrt. leányvállalata, a Kuala Kft. az Új Széchenyi terv keretében − jelentette be a tőzsdei társaság. A Kuala Kft. a Geotermia, szaktudás a gazdaság szolgálatában\" című pályázatára 309 447 418 forintot kaphat a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) honlapján található információk alapján. A kétlépcsős pályázati modell első fázisában szereplő projekt keretén belül a kutatófúrás lemélyítése mellett lezajlottak a pályázatban szereplő projekt második fázisának előkészítő munkálatai is. A társaság a döntésről még várja a hivatalos tájékoztatást.

A Pannergy újabban már igyekszik kihasználni a tevékenységéhez kapcsolódó pályázatok adta lehetőséget. Szeptember végén egymilliárd forint támogatást nyert el a PannErgy leányvállalata, a Miskolci Geotermia Zrt. A cég a Gazdasági és társadalmi megújulás Miskolcon elnevezésű kétlépcsős pályázatának második részét is elnyerte a Nemzeti Fejlesztési Ügynökségnél (NFÜ). A Miskolci Geotermia Zrt. a kétlépcsős pályázati modell első fázisában, 2011 februárjában 316 millió forint támogatást nyert a kutatófúrásaihoz és egyéb előkészítő tevékenységekhez. Igaz, a pályazaton megnyert összeghez hosszú hónapokkal később jutott hozzá a társaság.
A most megnyert pénzzel a Kistokaj térségében megvalósuló geotermikus projektet valósíthatják meg.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet