A győri ipari parkban szolgáltatásokat nyújtó RESZ (Rába Energiaszolgáltató) Kft., valamint az E-Star 100 százalékos tulajdonában álló EPV Biogáz Kft. is új tulajdonoshoz kerül a tegnap bejelentett tranzakció nyomán. Az NRG Finance Kft. üzletrészének vételára 2,8 millió euró, amiből a tranzakció zárásakor az E-Star 2,5 millió eurót kap, a fennmaradó 300 ezer eurót részletekben fizetik meg.
Az üzletrészt azért értékesíti az E-Star, mert a projekthez kapcsolódó átstrukturálás a finanszírozás megoldatlansága miatt jelentősen elhúzódott. Az E-Star a magyarországi önkormányzatok nemfizetése miatt nem tudta ezt a projektet tovább finanszírozni, így az átstrukturálás közeli lezárására nem láttak lehetőséget. Az eladással az E-Star mentesült minden kötelezettségétől a győri projektben, ráadásul némi pénzhez is jut.
A likviditási gondokkal küszködő cég gyorsan lehűtötte a kedélyeket: az eladással együtt azt is bejelentették, hogy egyes szállítók és a finanszírozó bankok részéről a 2012/A sorozatú kötvények október 24-én esedékes lejáratának közeledtével egyre fokozódó nyomás nehezedik a társaságra. Ezeknek a követeléseknek a kielégítése a cég működésének biztosítása érdekében feltétlenül szükséges, ezért az üzletrész értékesítéséből befolyó pénzösszeg elkülönítése a 2012/A sorozatú kötvények fizetési kötelezettségére nem lehetséges. Valószínűleg tehát azokat a követeléseket adja vissza a társaság, amelyek a felszámolás elkerülése miatt szükségesek. A részvény árfolyama kisebb emelkedéssel reagált a hírre.
