BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kényszerértékesített az E-Star

Értékesítette az NRG Finance Kft.-ben meglévő részesedését az E-Star − jelentette be a tőzsdei cég a BÉT honlapján. Kötvényekre azonban ebből sem jut.

2012. október 12. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A győri ipari parkban szolgáltatásokat nyújtó RESZ (Rába Energiaszolgáltató) Kft., valamint az E-Star 100 százalékos tulajdonában álló EPV Biogáz Kft. is új tulajdonoshoz kerül a tegnap bejelentett tranzakció nyomán. Az NRG Finance Kft. üzletrészének vételára 2,8 millió euró, amiből a tranzakció zárásakor az E-Star 2,5 millió eurót kap, a fennmaradó 300 ezer eurót részletekben fizetik meg.

Az üzletrészt azért értékesíti az E-Star, mert a projekthez kapcsolódó átstrukturálás a finanszírozás megoldatlansága miatt jelentősen elhúzódott. Az E-Star a magyarországi önkormányzatok nemfizetése miatt nem tudta ezt a projektet tovább finanszírozni, így az átstrukturálás közeli lezárására nem láttak lehetőséget. Az eladással az E-Star mentesült minden kötelezettségétől a győri projektben, ráadásul némi pénzhez is jut.

A likviditási gondokkal küszködő cég gyorsan lehűtötte a kedélyeket: az eladással együtt azt is bejelentették, hogy egyes szállítók és a finanszírozó bankok részéről a 2012/A sorozatú kötvények október 24-én esedékes lejáratának közeledtével egyre fokozódó nyomás nehezedik a társaságra. Ezeknek a követeléseknek a kielégítése a cég működésének biztosítása érdekében feltétlenül szükséges, ezért az üzletrész értékesítéséből befolyó pénzösszeg elkülönítése a 2012/A sorozatú kötvények fizetési kötelezettségére nem lehetséges. Valószínűleg tehát azokat a követeléseket adja vissza a társaság, amelyek a felszámolás elkerülése miatt szükségesek. A részvény árfolyama kisebb emelkedéssel reagált a hírre.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet