Éleződik a magyar−horvát politikai összetűzés horvát lapok szerint, miután az INA ügyében összeszólalkozott Orbán Viktor magyar miniszterelnök több horvát politikussal. A Novi List nevű horvát lap szerint Orbán megfenyegette Horvátországot, miután a magyar miniszterelnök kedden arról beszélt, hogy a Mol és Horvátország \"csúf gazdasági vitája\" hatással van a politikai kapcsolatokra is. Orbán ezzel arra reagált, hogy horvát politikusok a múlt héten nyomást akartak gyakorolni a magyar vállalatra.
A horvát pénzügyminiszter például arról beszélt, hogy az INA igazgatósága − tehát a Mol − \"háborút kockáztat Horvátországgal szemben\", ha figyelmen kívül hagyja a horvát energiaérdekeket. A pénzügyminiszter szerint Horvátország elég földgázzal rendelkezik, hogy fedezze a saját szükségleteit a létező, ám zárva tartott tíz adriai gázkúttal, és kifogásolta, hogy a Mol nem újítja fel a két horvát finomítót (ami nem teljesen igaz, hiszen a Mol megjelenése óta folyamatosan újítják fel ezeket, hogy megfeleljenek az uniós szabványoknak, sőt éppen ezek beruházási igénye volt az egyik ok, hogy stratégiai partnert kerestek az INA-nak).
A horvát miniszterelnök viszont sokkal békülékenyebb volt, szerinte tárgyalóasztalnál kell a kérdést kezelni. A részvényesek sem aggódnak egyelőre: a Mol árfolyama egyáltalán nem reagált a politikai hírekre.
