BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb nemesfémalap indult

2012. október 10. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Sikerrel zárult a K&H alapkezelő legújabb négy nemesfémre specializálódott alapjának jegyzése. A K&H nemesfém plusz 2 származtatott alap csak néhány héttel indult a nagy testvérnek számító Olimpia alap után, mégis jóval a minimális 200 millió forint feletti összeget sikerült összegyűjteni az alapkezelőnek: egymilliárd forint feletti tőkével kezdheti meg két és fél éves pályafutását. Az ötszörös túljegyzés arról árulkodik, hogy jól ütemezték a kibocsátást, pedig a kisebb alap paraméterei valamivel kedvezőtlenebbek, mint az Olimpiáé voltak a nyár elején. Egyrészt a feltételes hozam a korábbi 17 százalék helyett már csak 16 százalék, másrészt a futamidő is hosszabb lett három hónappal, így majd csak 2015. április közepén ér véget.


Napi grafikonok

Az arany ára a közelmúltban megközelítette egyéves rekordját, és hasonlóan mozgott a többi nemesfém is a jegybankok lazítási politikája miatt, igaz, az utóbbi néhány hétben némi elbizonytalanodás tapasztalható. Az induló alap hozamának mértéke nagymértékben függ attól, hogy miként változik a négy nemesfém − az arany, az ezüst, a palládium és platina − londoni nemesfémpiaci árindexeiből egyenlő mértékben egynegyedes súlyozás mellett összeállított kosár értéke. Ha ismét elkezdődik az emelkedés, akkor az alap teljesítheti akár a 30 százalékos maximális hozamot is. Péntek óta egy erőteljesebb korrekciós szakaszba került az arany, ám az elemzők nem tartják elképzelhetetlennek a következendő hetekben az 1800 dolláros árszint áttörését sem.

A K&H Befektetési Alapkezelő a plusz2 esetében kéri a befektetési jegyek bevezetését a Budapesti Értéktőzsdére, legkésőbb egy hónapon belül már adhatók-vehetők a papírok. A tőkevédett származtatott alapok befektetési jegyeit jegyzési időszakban jellemzően diszkontáron értékesítik, ezt követően a másodlagos forgalmat többféle módon biztosítják a kibocsátók. Gyakran a befektetési jegyeket bevezetik a BÉT-re vagy az alapkezelőhöz megállapodással − jellemzően közös tulajdonos révén − kötődő bank fiókhálózatában biztosítják az adásvétel lehetőségét.

Sebestyén Stella
Sebestyén Stella

Ez is érdekelhet