A Nabucco konzorcium vezérigazgatója biztos benne, hogy kedvező kitermelői döntés esetén helyreáll a Mol részesedése a konzorcium alaptőkéjében. Reinhard Mitschek egy hétfői sajtótájékoztatón beszélt erről. Mitschek egy telefonkonferencia keretében kijelentette, biztos benne, hogy a Mol egyenlő részesedése a konzorcium alaptőkéjében helyreáll, \"amint megszületik a kedvező döntés\" a kitermelők, a Shah Deniz konzorcium részéről − írta az MTI-eco. Mitschek jelezte, hogy a kétszázalékos csökkenést nem tartja jelentősnek. A Molhoz tartozó FGSZ nem fizette be a legutóbbi tőkeemelés ráeső részét, 3 millió eurót, ezért részesedése 16,6-ról 14 százalékra csökkent. A többi öt szereplőé egyúttal 17 százalékra emelkedett.
