BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bíznak a Nabuccónál a Molban

2012. október 9. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nabucco konzorcium vezérigazgatója biztos benne, hogy kedvező kitermelői döntés esetén helyreáll a Mol részesedése a konzorcium alaptőkéjében. Reinhard Mitschek egy hétfői sajtótájékoztatón beszélt erről. Mitschek egy telefonkonferencia keretében kijelentette, biztos benne, hogy a Mol egyenlő részesedése a konzorcium alaptőkéjében helyreáll, \"amint megszületik a kedvező döntés\" a kitermelők, a Shah Deniz konzorcium részéről − írta az MTI-eco. Mitschek jelezte, hogy a kétszázalékos csökkenést nem tartja jelentősnek. A Molhoz tartozó FGSZ nem fizette be a legutóbbi tőkeemelés ráeső részét, 3 millió eurót, ezért részesedése 16,6-ról 14 százalékra csökkent. A többi öt szereplőé egyúttal 17 százalékra emelkedett.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet