BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP most a BÉT favoritja

2012. október 9. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ázsiai és európai piacokat követve a budapesti börzén is inkább áresést tapasztalhattak a befektetők. A BUX értéke 0,83 százalékkal csökkent, így végül 18 966 ponton állapodott meg. Volt a napnak azonban egy nagy nyertese. A KBC által nemrégiben vételre ajánlott és a technikai elemzés alapján is kedvező hozammal kecsegtető OTP-papír ára a kedvezőtlen nemzetközi környezetben is emelkedett. Így 5,14 milliárd forintos forgalom, 0,24 százalékos erősödés mellett 4150 forint lett a záróár.

A BÉT 7,7 milliárd forintos forgalma egyébként közepesnek volt mondható. Jelentősebb érdeklődés a Magyar Telekom mellett a Mol, a két gyógyszergyári részvény, illetve a \"szárnyaló\" E-Star iránt volt. Ez utóbbinak hétfőn ismét − ezúttal 7,21 százalékkal − emelkedett az ára, míg az Egisé és a Richteré csökkent. Az erőteljes vételre ajánlott Egisé 48,5 millió forintos forgalom mellett 0,19 százalékkal, a Richteré közel negyedmilliárdos üzletkötés mellett több mint fél százalékkal csökkent

A Magyar Telekom és a Mol egyértelműen a nap vesztese volt. A távközlési papír ára 2,11 százalékkal csökkent, 417 forinton zárt, míg az olajipari részvényekért a nap végén már csak 18 500 forintot adtak, ami 1,59 százalékos értékvesztést jelentett.

Kedvelt volt még a befektetők körében a nemrégiben saját részvényt vásárló Danubius, amely a fő tulajdonos újabb vételének hírére 3,42 százalékot emelkedett. A B kategóriás papírok közül a 40 millió forint feletti forgalmat elérő, 16,21 százalékos áremelkedést produkáló Hybridboxot érdemes megemlíteni, valamint a második legnagyobb forgalmú Synergont. Az év első kilenc hónapja nagy nyertesének ára 1,87 százalékkal csökkent, s 427 forinton állapodott meg.

Sebestyén Stella
Sebestyén Stella

Ez is érdekelhet