Bár a nemzetközi piacokon minden devizával szemben jelentősen erősödött az euró, a magyar forint mégis megnyerte a drágulási versenyt a pénteki kereskedési napon. Az euró ugyan néhány napja 285−286 forint fölé emelkedett hazai devizával szemben, és még péntek reggel is 284,5−284,8 forinton kereskedtek vele, fél 10-kor azonban jelentősen, 282-ig csökkent az árfolyam. Devizapiaci kereskedők egybehangzóan állítják, hajszálpontosan akkor drágult a forint, miután Matolcsy György bejelentette, az MNB-t nem terheli tranzakciós illeték. Az erősödésnek köszönhetően a svájci frankért így már csak 233, a dollárért pedig 217 forintot kellett fizetni péntek délután. Az ECB-s sajtótájékoztató utóhatásaként, illetve a kedvező amerikai munkanélküliségi adatoknak köszönhetően az euró/dollár az 1,31-es szint közelébe emelkedett 1,3-ról, míg végül az 1,305-ös szinten állapodott meg. Szembeszökően jelentős volt azonban az euró svájci frankkal szembeni erősödése, pénteken ismét 1,2125 felé emelkedett az árfolyam. Az állampapírok másodpiacán − a stagnáló három hónapos diszkontkincstárjegyeket kivéve − 3−13 bázispontos csökkenést regisztrált az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK), így a referenciaátlag 6,63 és 7,37 százalék között szóródott.
