Az INA a tervek szerint új fúrásokat kezd az Észak-Adrián − jelentette be Áldott Zoltán, a horvát cég elnök-vezérigazgatója. A készletek megújítása a társaság stratégiai céljainak egyike, s előfeltétele a hosszú távú növekedésnek. Mellesleg az INA-nak két év alatt három új felfedezése volt a Pannon-medencében, és még az idén további két fúrás megkezdését tervezik. Jövőre a vállalat az Észak-Adrián is két új fúrásba kezd, de nagy a várakozás a közép- és dél-adriai területekkel szemben is, ahova az INA 25 éves moratórium után tér vissza. A Mol-csoport szénhidrogénkészleteinek csupán hét százaléka származik a tengerből, míg ez globálisan 50 százalék. Ezért a Mol is arra törekszik, hogy 2020-ig 30-40 százalékra emelje ezt az arányt, persze mindez nem egyszerű, hiszen a csoporton belül csak az INA van közvetlenül tengerparton.
