BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúcsokra tör az arany

Újabb egyéves csúcsot ért el csütörtökön az arany ára, mely ezúttal az 1797-os dolláros árfolyamot is megérintette. A piaci szakértők az 1800 dolláros lélektani határ áttörésére számítanak.

2012. október 5. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mivel nagy tőzsdespekulánsok szerint anticiklikusan érdemes viselkedni, ezért egy újabb rekordár kapcsán jogosan merül fel a kérdés: várható-e trendforduló, vagy továbbra is bízhatnak a befektetők az aranyban. Szeptember közepe, a QE3 bejelentése óta lényegében az 1760−1790 dollár közötti ársávban tartózkodik a nemesfém ára, azóta 5 százalékos emelkedést mutatva, ezért továbbra is jó befektetésnek számít mind az arany, mind az ezüst − mondta a Napi Gazdaságnak Heitner Tamás, a Solar Capital kereskedési igazgatója. A szakértő a napközbeni csúcsot kommentálva elmondta, hogy a következő időszakban egyértelműen további áremelkedésre számít, illetve azt sem tartja kizártnak, hogy az árfolyam még az idén áttöri az 1800 dolláros technikai szintet. Heitner szerint ugyanis a nemesfémek − az ezüst kicsit lassabban, de mindig követi az arany árát − továbbra is vonzó célpontok a befektetők számára, egyrészt mert kevésbé stabil időszakokban általában a biztonságot keresik, másrészt az arany iránt folyamatos nemcsak a magánbefektetői, hanem a jegybanki kereslet is. A szakértő hangsúlyozta, az elmúlt időszakban számos jegybank döntött úgy, hogy növeli aranytartalékait.


Reuters

Nem utolsósorban pedig érdemes figyelni arra, hogy a nemzetközi pénzpiacokon likviditási bőség várható, az értékpapírtőzsdéken pedig nem lehet olyan hozamszintet elérni, amely versenyképes lenne a nemesfémek áremelkedésével. Az áttörés lehetőségét tehát számos tényező erősíti. Mindenesetre napközben egyre huzamosabb ideig tartózkodik magasan az arany ára − lapzártánkkor is tartósan az 1790 dolláros szint felett kereskedtek −, s az elmúlt egy évben immár harmadik alkalommal közelíti meg az árfolyam a technikai szempontból ellenállási szintnek számító 1800-as árszintet. A tegnapi nagy mozgás előzménye, hogy a reggeli ugrást − 1780-ról 1788-ig − követően folyamatosan emelkedett az árfolyam, míg az ECB sajtótájékoztatóját követően szinte azonnal felrántották, egészen 1797 dollárra.


Napi grafikonok
Sebestyén Stella
Sebestyén Stella

Ez is érdekelhet