Újra megpróbálkozik a Deutsche Telekom, hogy eladja amerikai leányvállalatát. Tavaly egyszer már sikertelen volt az értékesítési folyamat, mivel versenyjogi aggályok miatt végül leállították a folyamatot, pedig először úgy tűnt, hogy az AT&T biztosan megveszi a céget. A másik akkori kérő, a Sprint Nextel azonban ezt minden eszközzel igyekezett megakadályozni, ami végül sikerült is neki. Most viszont egy újabb kérő akadt a MetroPCS nevű mobilszolgáltató képében. A Deutsche Telekom azonban az eddigi hírek szerint nem készpénzt kapna, hanem részesedést az összeolvadt új mobilszolgáltatóban. Ezeket a részvényeit ugyan meghatározott ütemezésben eladhatná, de mindez azt jelenti, hogy csak lassan juthat készpénzhez a német távközlési vállalat.
Napi grafikonok
Ez azért lehet fontos, mert korábban azt nyilatkozták, hogy az ebből az ügyletből befolyó pénzt kisebbségi részesedések kivásárlására is fordítják majd. Mivel a Deutsche Telekom a Magyar Telekom (MT) többségi tulajdonosa is, így a magyar cég részvényeinél szinte azonnali spekulációt váltott ki korábban a hír, ami most így elmaradhat. Az Equilor elemzői szerint ezek a spekulációk amúgy is kockázatosak, hiszen pénzügyi szempontból nem éri meg a maradék 40 százalékot kivásárolni az MT-ből, főleg hogy a mostani helyzet vállalatirányítási szempontból is kényelmes az anyacég számára. Ráadásul ennél jobb célpontot jelenthet, hogy újra meghirdetik a Telekom Slovenija 52 százalékos pakettjét.
