BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leépítés lesz a Mol szlovák leányánál is

2012. október 3. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Közel 7 százalékos létszámcsökkentésre készül a Mol Nyrt. szlovákiai leányvállalata, a pozsonyi Slovnaft − erősítette meg Anton Molnár, a vállalat szóvivője kedden az MTI-nek. Az elbocsátás a 3600 főt foglalkoztató vállalat megközelítőleg 300 alkalmazottját érintheti a következő néhány hónapban s a vállalatnál bevezetett általános költségcsökkentő intézkedések része. A munkahelyek megszűnése kétharmadrészt az adminisztratív állományt érinti, egyharmada a gyártásban dolgozókat. Az átszervezés indoka ugyanaz, mint az anyavállalatnál. Az elmúlt időszakban − az üzemanyagok emelkedő ára és a csökkenő kereslet miatt − az egész kontinensen romlott az olajipari vállalatok helyzete. Az üzemanyagok iránti kereslet mintegy 10 százalékos csökkenését lehetett tapasztalni, miközben a kilátásokkal kapcsolatos elemzések a helyzet további romlását vetítik előre. A Mol a múlt héten pénteken közölte, hogy Magyarországon tízezer dolgozójából hétszáz elbocsátását tervezi csoportos létszámleépítés keretében.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet