Közel 7 százalékos létszámcsökkentésre készül a Mol Nyrt. szlovákiai leányvállalata, a pozsonyi Slovnaft − erősítette meg Anton Molnár, a vállalat szóvivője kedden az MTI-nek. Az elbocsátás a 3600 főt foglalkoztató vállalat megközelítőleg 300 alkalmazottját érintheti a következő néhány hónapban s a vállalatnál bevezetett általános költségcsökkentő intézkedések része. A munkahelyek megszűnése kétharmadrészt az adminisztratív állományt érinti, egyharmada a gyártásban dolgozókat. Az átszervezés indoka ugyanaz, mint az anyavállalatnál. Az elmúlt időszakban − az üzemanyagok emelkedő ára és a csökkenő kereslet miatt − az egész kontinensen romlott az olajipari vállalatok helyzete. Az üzemanyagok iránti kereslet mintegy 10 százalékos csökkenését lehetett tapasztalni, miközben a kilátásokkal kapcsolatos elemzések a helyzet további romlását vetítik előre. A Mol a múlt héten pénteken közölte, hogy Magyarországon tízezer dolgozójából hétszáz elbocsátását tervezi csoportos létszámleépítés keretében.
