Tájékoztatási kötelezettségükre vonatkozó szabályok megszegése miatt három kibocsátót − E-Star, Danubius és Externet − is megrótt a PSZÁF. A legrenitensebb az E-Star volt, amelyre 2 millió forintos bírságot szabott ki a hatóság. A súlyosnak számító szankció oka, hogy a cég a mai napig nem tette közzé a 2011. évi auditált jelentését, melyre a jogszabály kötelezi. (Ugyanezért a nyáron már 300 ezer forint bírságot a BÉT is kirótt a kibocsátóra.) Ráadásul a felügyelettől július 6-án postázott, határidőt tartalmazó levélre augusztus végén reagáltak. A PSZÁF-határozat szerint az E-Starnak 2012. november 30-ig kell gondoskodnia arról, hogy a jogszabályban előírtaknak megfelelően közzétegye az éves jelentését s minden további tájékoztatást, míg a bírság összegét 30 napon belül kell megfizetnie. A Danubius és az Externet együttműködő volt a felügyelettel, ezért mindkét társaság csak felszólítást kapott, hogy a PM-rendeletnek megfelelően hozzák nyilvánosságra a vezetőségi jelentéseket, illetve a kibocsátói nyilatkozatokat.
