A német alkotmánybíróság elnöke azt nyilatkozta, hogy az eredeti tervekhez képest későbbre, valószínűleg a jövő évre fog átcsúszni a végleges döntés az ESM-et illetően, és megerősítette, hogy vizsgálják az ECB OMT programját is. Amennyiben kifogást találnak ezzel kapcsolatban, akkor az Európai Bírósághoz továbbítják az ügyet. Ez a két dolog nem tett jót a hangulatnak a devizapiacon, mivel továbbra is marad a bizonytalanság a két, talán legfontosabb válságkezelő eszközzel kapcsolatban. Egyre több kritika éri a Fed QE3-as, illetve az ECB kötvényvásárlási programját. Sokak szerint a Fed programja csak egy szűk körben segít, viszont az inflációra negatívan hathat, az ECB eszközét viszont az igazán bajban lévő országok − egyelőre legalábbis − nem tudják igénybe venni. A hangulat romlásával együtt kismértékben erősödött a dollár, ezért reggel 1,29-ről indult a kereskedés − közölte Bámli Károly, a Commerzbank szakértője. Ugyanakkor délutánig nagy változás nem történt, a keresztárfolyam kicsivel 1,29 felett forgott. Így a forint értéke sem mozgott sokat az euróval szemben, este egy euróért 286 forintot kellett fizetni, míg egy dollár 221 forintot, egy svájci frank 236 forintot ért.
