A nemzeti érdekek mellett szólalt fel a horvát köztársasági elnök az INA ügyében. Ivo Josipovic a horvát közszolgálati rádiónak mondta el, hogy teljes mértékben támogatja a kormányt abban, hogy érvényesítse a nemzeti érdeket. Szerinte a közvélemény, a Mol Nyrt. és a politika is összekeveri a dolgokat az INA irányítása körüli vitában. A köztársasági elnök úgy látja, nem számít, hogy ki birtokolja a részvények többségét, az INA horvát cég, amellyel szemben a horvát gazdaságnak és a politikának is vannak bizonyos legitim elvárásai. Szerinte normális, hogy a horvát fél az INA-ról nem mint a Mol egy kis részéről, hanem mint egy nagy és erős regionális társaságról gondolkodik. Az ügyben már Zoran Milanovic miniszterelnök is megszólalt.
Napi Gazdaság, Katona Vanda
A napokban azt mondta: kormánya komoly erőfeszítéseket tesz az INA olaj- és gázipari társaságban kialakult vitás helyzet megoldására, de nem tud és nem is fog államilag beavatkozni a részvénypiacon bejegyzett vállalat vezetésébe. A Mol viszont úgy véli, hogy az INA egyes vezetőinek kijelentései nacionalisták. A Mol korábban lapunkkal azt közölte: az INA-ban nincsenek magyarok és horvátok, csak olyan emberek, akik az INA javára dolgoznak. A Mol nem érti azt a zűrzavart, ami az utóbbi napokban kialakult a médiában, mert az INA jó úton fejlődik és eredményei pozitívak.
