BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több mint ötszáz embertől válik meg a Telekom

2012. október 2. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Telekom ötszáz munkavállaló elbocsátását tervezi, az anyavállalatot érintő létszámleépítésről és egyéb költséghatékonysági intézkedésekről a cég már megállapodott a társaságnál működő érdekképviseletekkel − tette közzé a távközlési társaság. Az elbocsátottak többsége várhatóan 2012 végén távozik a cégtől. Az 500 főben ugyanakkor nincs benne a vezetői állomány csökkentése és a nyugdíjba vonulók száma, így pontosan nem lehet tudni, mennyivel csökken a jövő évtől a jelenleg 7500 fős állomány.

A költséghatékonyság további javítása érdekében szervezeti átalakítások várhatóak, amelyek 2013. január elsején lépnek életbe. A közlemény szerint a béren kívüli juttatások rendszerének egy eleme változik, a halasztott kezdetű nyugdíj-kiegészítő biztosítás munkáltatói hozzájárulásának mértéke 25 százalékkal csökken. A végkielégítéssel kapcsolatos teljes költség megközelítőleg 6 milliárd forint, ennek döntő hányadát 2012. negyedik negyedévben könyveli el a cég. Az érdekképviseletekkel kötött megegyezés szerint az anyavállalat munkatársai 2013 áprilistól 4 százalékos béremelést kapnak annak érdekében, hogy megőrizze a cég azon munkatársak bérének reálértékét, akik továbbra is társaságnál maradnak.


Napi grafikonok

A Magyar Telekom célja, hogy a 2011. évi végkielégítéssel kapcsolatos ráfordítások és aktiválás nélküli teljes munkaerő-menedzsment (TWM) költségeihez képest 2013-ra 5,8 milliárd forintos megtakarítást érjen el, ami a két év alatt 5,6 százalékos csökkenést jelent. Ennek következtében, a 2008−2013-ig terjedő ötéves időszakban a végkielégítéssel kapcsolatos ráfordítások és aktiválás nélküli, valamint változásokkal korrigált TWM-költségek összesen 18,4 százalékkal csökkennek.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet