Közzétette anyavállalati éves jelentését az E-Star, a beszámoló és a kapcsolódó dokumentumok azonban több kérdést vetnek fel, mint amennyire választ adnak − írja a jelentéssel kapcsolatos kommentárjában az Equilor. Szerintük ugyanis súlyos gondot jelent, hogy a Deloitte elutasította az E-Star éves beszámolóira vonatkozó záradék kiadását. A könyvvizsgáló ezt azzal indokolta, hogy nincs elegendő és megfelelő könyvvizsgálati bizonyíték a megalapozott álláspontjuk kialakításához, így szerintük jelentősek a kockázatok. A könyvvizsgáló úgy véli, a mérlegben lévő, összesen 10 milliárd forintos követelés a leányvállalatok irányában nem feltétlenül térül meg, ráadásul a 6 milliárd forintra becsült részesedéseket és a forgóeszközök között lévő 1,3 milliárd forint értékű E-Star-kötvényt sem értékelték fel.
Az éves jelentéssel együtt az E-Star azt is bejelentette, hogy a dagadó önkormányzati tartozások miatt a szerződések felmondását helyezte kilátásba. Ez azonban rövid távon szintén kedvezőtlenül érinti a készpénztermelést, aminek fényében még fontosabb lesz új forrást találni a hó végén esedékes tartozások refinanszírozására, vagyis az októberben lejáró kötvények kifizetésére. Szintén a társasággal kapcsolatos hír, hogy az októberi rendkívüli közgyűlésen egy nagyrészvényes javaslatára felvették a napirendi pontok közé, hogy a társaság likviditási helyzetéről is adjon képet a cég vezetése, így akkor talán többet meg lehet tudni az elképzelésekről.
