BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pénteken is elverték a port a forinton

2012. október 1. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A csütörtök esti spanyol bejelentés jelentősen megdrágította az eurót, azonban a dollár esetében a lelkesedés tiszavirág-életűnek bizonyult, s csak péntek délutánig tartott. A bejelentést követően 1,2860 körüli értékről szinte azonnal 1,2920 fölé szökött az ár, s szép lassan egészen 1,2960-ig emelkedett. Hazai idő szerint péntek délután délután 4-kor azonban \"beszakadt\" az euró és végül 1,2850 környékén stabilizálódott.

A fentebb említett időpont a forintnál is fordulópontot hozott, hisz a déltájban gyengélkedésnek induló forint pillanatok alatt ismét a szerdai 286 forint fölé emelkedett. Elemzők szerint ez még a kamatvágás utóhatása. Az mindenesetre tény, hogy a péntek \"feketének\" számított a forint életében, hisz valamennyi devizával szemben igen jelentős mértékben gyengült. Péntek délután a svájci frankért 236,5 forintot, a dollárért közel 223 forintot kellett fizetni a bankközi piacon, ami 1,27 százalékos gyengülés.

A diszkontkincstárjegyek hozama 3−5 bázisponttal, az államkötvényeké pedig − a hároméves lejáratú kivételével, amely 1 bázisponttal nőtt − 1−2 bázisponttal csökkent. Ennek megfelelően a referenciaátlag 6,3 és 7,3 százalék között mozog.

Sebestyén Stella
Sebestyén Stella

Ez is érdekelhet