Kinevezte új vezetőit a Mol a nemrég bejelentett vállalatirányítási átszervezési programjának, a GLOCAL-nak keretében − jelentette be a társaság. Október 1-jétől így Fasimon Sándor lett a Mol-csoport teljes magyarországi operatív működéséért felelős vezetője, míg Dorogházi Krisztina pénzügyi vezetőként, Pethő Zsolt kitermelési ügyvezető igazgatóként, Szakál Tamás pedig finomítás és kereskedelemért felelős ügyvezető igazgatóként dolgozik tovább. Eközben az Index értesülése szerint a világgazdasági recesszió miatt elindított átszervezési programjának a keretében 700 embert küld el a Mol. A programtól 110 milliárd forint javulást várnak 2014-ig, és 300 milliárdos befektetést ígérnek a következő három évre. Az elbocsátásokra azért van szükség, mert az európai finomítók − köztük a Mol hazai üzemei − nehéz helyzetben vannak, a magyar olajcég nyeresége az idei második negyedévben mindössze 700 millió forint volt. Ez 99 százalékos visszaesést jelentett az előző negyedévi több mint 70 milliárdos eredményhez képest.
