A központi bankok pénzjegynyomtatása, a nagyon alacsony betéti kamatszint, a viszonylag drága feltörekvő értékpapír-piaci árak, valamint a lassuló növekedést mutató kínai gazdaság mind-mind abba az irányba hat, hogy a reálhozamra törekvő befektetők nagyobb kockázatot vállaljanak és a likvid részvénypiacok felé forduljanak − hangzott el a Budapest Alapkezelő háttérbeszélgetésén. Ezekkel az okokkal magyarázható, hogy bár egyáltalán nem olcsók a részvények, a befektetők mégis optimisták, és a S&P−500 a válság óta nemcsak utolérte magát, hanem újabb és újabb csúcsokra kúszik.
Duronelly egyúttal azt is kiemelte, hogy a megfelelő reálhozam elérése a feltörekvő piacok kötvényei iránti keresletet is élénkítette, aminek akár a magyar piaci szereplők is örülhetnek. Fontos azonban arra figyelni, hogy a külföldiek kezében lévő nagyarányú magyar értékpapír-állomány komoly veszélyeket is rejt magában. Hiszen ha egy nagyobb külföldi alap arra kényszerül − esetleg azért, mert az ügyfelei akarják visszaváltani befektetési jegyeiket −, hogy eladja a magyar kötvényeit, akkor könnyen elszállhatnak a hozamok. Olyan tőkeerős hazai kereslet, mely az árakat közepesen magas hozamok mellett \"megtartaná\", nincs − hangsúlyozta a befektetési igazgató, aki szerint hiába kínálnak vonzó hozamot a magyar államkötvények, a kockázati szintjük miatt csak korlátozott súllyal szerepelhetnek az egyes portfóliókban. A devizapiacon Duronelly szerint fundamentális alapon a dollár más nemzeti fizetőeszközökhöz képest mindenképpen alulárazott, ezért közép-hosszú távon − a költségvetési szakadékkal kapcsolatos bizonytalanság végét követően − a dollárbefektetéseket érdemes keresni.
