Miután Európa számos országában a Nagyboldogasszony napját ünnepelték, viszonylag csendes napja volt a forintnak is − mondta a Napi Gazdaság érdeklődésére Csajbók Róbert, az ING devizakereskedője, aki szerint a 278 és 282-es sáv közepén vagyunk, és mivel nincs érdemi piacmozgató hír, ezért várhatóan egyelőre itt is maradunk. Csajbók ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy a forintban már nincsen több tartalék az erősödésre, hiszen hiába mentünk le egészen 275-ig az euróval szemben, ezt a szintet már nem sikerült áttörni. Ráadásul a londoni kereskedők közül többen is arra figyelmeztettek, hogy akár forintgyengülést is hozhatnak a következő hetek, aminek oka, hogy az utóbbi időszakban látható erősödés után korrigálhat a hazai fizetőeszköz. Ennek megfelelően délután öt óra körül 279,1 forintot kértek egy euróért, a dollár 227,4, a japán jen 2,8839, míg a svájci frank 232,4 forintot ért. Nem változott a diszkontkincstárjegyek hozama szerdán az állampapírok másodpiacán, a hároméves papírok hozama két, az ötévesé egy bázisponttal nőtt, míg a 10 és 15 éves papíroknál egy bázispontos csökkentést regisztrált az Államadósság Kezelő Központ. A referenciahozamok ennek megfelelően 6,84 és 7,41 százalék között mozogtak.
