Nem volt jelentős változás a múlt héten a forint árfolyamában. Péntek reggel rossz hangulatban indítottuk a napot, miután napvilágot láttak a vártnál jóval rosszabb kínai exportadatok − mondta a Napi Gazdaság érdeklődésére Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank üzletkötője. Azt ezt követő esésben az euró egészen 1,2242-ig gyengült a dollárral szemben, de a forint is \"elpattant\" 278,94-ig, ami az egész heti mélypont. A forint esésében szerepe lehetett annak is, hogy a hírek szerint akár kamatcsökkentésről is dönthet a közeljövőben a jegybank, ám ennek csak limitált hatása volt az üzletkötő szerint. Délután már korrigált a piac, amiben Ruzsonyi szerint nagy szerepe volt annak, hogy a kereskedők már a hétvégére készültek, így meglehetősen kicsi volt a forgalom és a likviditás is. Ennek köszönhetően nagyjából a hét eleji szintjén, 277,80-as eurójegyzésen tartotta magát a forint péntek délután, a svájci frank 231,30, a font 353,90, a japán jen pedig 2,89 forintot ért, az euró pedig visszakapaszkodott majdnem 1,23-ig a dollárral szemben.
Amíg a diszkontkincstárjegyek stagnáltak a pénteki másodpiacon, addig a hároméves államkötvényeknél 0,01 százalékos csökkenést, az ennél hosszabb távúaknál pedig 3−7 bázispontos növekedést regisztrált az ÁKK. A referenciahozamok így 6,84 és 7,39 százalék között mozogtak.
