Jóval hétfői záróértéke alatt, 1,3 százalékos eséssel zárt kedden a BUX. A napi csúcsát még a délelőtt folyamán, 18 036 ponton érte el a budapesti tőzsde indexe (ez még stagnálás környékén volt), majd nagyot esett, újra felfelé indult, ám a zárás előtt keményen lerántották − így a záráskor érte el 17 770 pontos minimumát. A forgalom a 16,5 milliárdos hétfői kiugrás után átlag alatti volt, csak 8 milliárd forintért adták-vették a papírokat. Ennek jelentős részét, közel hatmilliárdot szokás szerint az OTP hozta össze. A magyar bankóriás papírjai jól indították a napot, volt, hogy a 3795 forintot is elérte a részvény jegyzése, ám a nap további része már nem sikerült túl fényesen. Végül 1,8 százalékos eséssel zárt a bankpapír, valamivel a napi minimumértéke felett, 3689 forinton. A többi blue chip közül a Mol 1,9 százalékos veszteséggel zárta a napot, részvényei így 16 975 forintot értek a kereskedés végén, de nem lehetett túl büszke teljesítményére a Richter sem, amely 0,9 százalékot esett. A Mol papírjaival valamivel több mint 1,2 milliárd forint értékben, míg a Richterével valamivel kevesebb mint 500 millió forint értékben kereskedtek. A Magyar Telekom részvényei 453 millió forintos forgalom mellett 0,2 százalékot vesztettek az értékükből, így 410 forintot értek a keddi záráskor. Jó napja volt viszont az Egisnek, amelynek részvényeivel bár 300 millió forint alatti értékben kereskedtek, ám végül felrántották, és 1,2 százalékos plusszal zárt, egészen 16 650 forintig erősödött a papír. A kisebb részvények közül az Est Media papírjai voltak a legkeresettebbek, velük 27,6 millió forint értékben kereskedtek, aminek köszönhetően jelentős, 14,81 százalékos pluszban zárt, amivel a nap legnagyobb nyertese is lett egyben. A nap zuhanását egy kis papír, a Kulcssoft mutatta be, amely 18,8 százalékos eséssel, 31 forinton zárt.
