BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A jegybankok mozgatták a befektetőket

2012. július 9. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A közös eurókötvények irányába tett lépésekben, illetve további jegybanki lazításban reménykedő befektetők legalább részben megkapták, amit akartak a második félév első hetében. Ám a kockázatvállalási kedv jelentős élénkülésének gátat szabtak a sorban napvilágot látó vállalati profitfigyelmeztetések, illetve a világgazdaság lassulásáról tanúskodó gazdasági adatok. Ennek megfelelően az idei átlagos beáramlás ötödét tudták csak elkönyvelni az EPFR Global által követett kötvényalapok a július 4-i szerdával végződő héten, míg a részvényalapokba irányuló 8,9 milliárd dollár szinte teljes egészében az amerikai ETF-ekben csapódott le. A hét legnagyobb vesztesei a pénzpiaci alapok voltak, amelyekből világszerte 21,5 milliárd dollár távozott (az európai instrumentumok rekordkiáramlást szenvedtek el), a magasabb kockázat mellett nagyobb hozammal kecsegtető kötvényekbe fektető alapok viszont immár harmadik hete vontak be 1,5 milliárdot meghaladó összeget, míg a feltörekvő piaci kötvényalapok két hónapos beáramlási csúcsot állítottak be. Az EU-s csúcs viszont csak mérsékelten éreztette hatását, az európai, illetve feltörekvő európai részvényekre kihegyezett alapok visszafogott növekményt könyvelhettek el, míg a nyugat-európai kötvényekbe fektető instrumentumokból folytatódott a kiáramlás. A részvényekbe és kötvényekbe egyaránt fektető alapok viszont idén második legrosszabb hetüket zárták.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet