BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folytatódik a nyilatkozatháború az E-Star és Hódmezővásárhely között

2012. június 27. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem igaz, hogy a hódmezővásárhelyi önkormányzat és az E-Star tavaly szeptember 2. óta nem áll szerződéses jogviszonyban, hogy az önkormányzat maga szerzi be a földgázt és hogy az E-Star által kiállított számlák mögött nincs semmilyen szolgáltatás − közölte tegnap az E-Star, miközben a cég és az önkormányzat közötti feszültség egyre nagyobbnak tűnik. Az E-Star közleményében visszautasította az önkormányzat szerződésszegésre, bűncselekmény elkövetésére és zsarolásra vonatkozó vádjait is.

A cég szerint az E-Star és Hódmezővásárhely két éve valóban megállapodott abban, hogy 2010. július 1-jétől az önkormányzat szerzi be a hőszolgáltatással érintett intézményeknek a földgázt, míg az E-Star tevékenysége ezt követően a hőszolgáltatással kapcsolatos tevékenységek ellátására szűkül. Az önkormányzat azonban nem gondoskodott új szolgáltatóról, így az E-Star a hőszolgáltatás folyamatos biztosítása érdekében továbbra is ellátta az intézményeket földgázzal. Ráadásul az önkormányzat idén sem gondoskodott új földgázbeszerzésről, mivel elfogadta az E-Star teljesítését − állítja a cég, amely szerint ebből is látszik, hogy az E-Star nem korlátozta az önkormányzatot, hogy új szolgáltatót vegyen igénybe.

Az önkormányzat azonban nem így gondolja − derül ki Göbl Vilmos hódmezővásárhelyi sajtóreferens a Napi Gazdaság kérdéseire adott válaszaiból. Az önkormányzat szerint tavaly szeptember elején valóban megszűnt a szerződéses viszony a két fél között, mivel az E-Star súlyos szerződésszegő és törvénysértő magatartást tanúsított. Ráadásul a beruházás értéke, a hozott technológia eredményessége és az energiamegtakarítás elmaradt a várttól, miközben a költségek nagyobbak lettek a korábban vállaltnál. Végh Ibolya, az önkormányzat aljegyzője szerint az E-Star zsarolással, egyebek között az intézmények gázkvótájának visszatartásával  próbálta kikényszeríteni, hogy folytatódjon a település számára hátrányos szerződés (ezért büntetőfeljelentést is tettek). Göbl szerint egyébként \"nyilvánvaló, hogy az E-Star csődben van\", ám ezért nem Hódmezővásárhely, hanem a cég vezetése a felelős.

Az E-Star számára valóban fontos lenne, hogy minél előbb pénzhez jusson, hiszen finanszírozási gondokkal küzd a társaság. A cég vezetőjét azonban lapzártánkig nem tudtuk elérni, hogy reagáljon a kialakult helyzetre.

Deák Bálint
Deák Bálint
Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet