BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az önkormányzatok nem fizetnek az E-Starnak

2012. június 18. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A fűtési szezon kifutásával a román és a lengyel projektek mínuszai miatt negatívba fordult májusban az E-Star EBITDA-ja, a társaság helyzetjelentése szerint ezen a soron 25 ezer euró a mínusz. Árbevételből a hónap során 4,23 millió eurót realizált a cég, míg a bruttó fedezet 1,05 millióra rúgott. A közlemény szerint a társaság magyarországi likviditási helyzete nem javult számottevően, mivel követeléseinek állománya a legnagyobb magyarországi vevőkkel szemben (Sárospatak, Hódmezővásárhely, Fejér, valamint Veszprém megye) tovább növekedett, illetve májusban sem folyt be szignifikáns tétel az említett ügyfelektől. A cég központjában jelentkező egyszeri költségcsökkentés növelte a cégcsoport szintű EBITDA-t, főleg a könyveléshez és könyvvizsgálathoz kötődő tanácsadói díjak mérséklődése folytán. Az E-Star az időszak végén 3,8 millió eurós készpénzállománnyal rendelkezett, ami 0,9 milliós javulás az előző havi értékhez képest. A társaság külön közleményben jelentette be, hogy pénteken a lengyel leányvállalat aláírta a Bank Zachodni WBK-val a 36 millió zlotys, ötéves hitelszerződést.

Az E-Star fontosabb mutatószámai májusban (ezer euró)
Mutató Központi Magyarország Románia Lengyelország Összesen
Árbevétel 0 1915 94 2219 4228
Bruttó fedezet 0 637 −20 434 1051
EBITDA −247 438 −185 −32 −25
Forrás: E-Star
Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet