BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízmilliárdos Mol-osztalékot kap az állam

Még a 11,69 milliárdos osztalékkal együtt is csaknem 130 milliárd forintos nem realizált árfolyamveszteségnél jár az állam a Szurguttól visszavásárolt Mol-paketten.

2012. június 11. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol pénteki bejelentései szerint megszűnt az OTP-vel kötött részvénykölcsönzési szerződés, így a társaság sajátrészvény-állománya a visszakapott 371 301 darabbal 5 518 256 darabra emelkedett. Ez alapján a Mol papíronként 454,54 forint osztalékot fizet, így az összesen 45 milliárdos keretből az állam 24,61 százalékos részesedése után mintegy 11,69 milliárd forintos osztalékban részesül. Az már más lapra tartozik, hogy ez csak részben enyhíti azt a nem realizált veszteséget, amelyet a forint gyengülése és a vételárhoz képest a részvényárfolyam zuhanása okozott neki. Ugyan a Szurgutnyeftyegaztól az állam euróban vásárolta vissza a Mol-pakettet, az akkori hivatalos közlés szerint 22 400 forint volt a bekerülési érték. Ez alapján − kivonva a magánnyugdíjpénztáraktól einstandolt részvényállományt − mintegy 141 milliárd forintos árfolyamveszteségnél járt az állam a pénteki árfolyam alapján, így az osztalékkal csökkentve is 129,3 milliárd forint a mínusz.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet