A havi helyzetjelentések alapján nem szolgált túl nagy meglepetésekkel az E-Star első negyedéves jelentése. A társaság az átlagnál enyhébb időjárás ellenére 24,79 millió eurós árbevételt realizált, ami mintegy 5 százalékos emelkedést jelent éves összevetésben, az EBITDA viszont a bázishoz képest harmadával, 4 millió euróra bővült. A pénzügyi soron − részben a cég saját kötvényei után februárban fizetett kamatok miatt − 3,2 milliós veszteség jelentkezett, így a nettó soron 800 ezer eurós mínuszt mutatott ki az E-Star, ami komoly visszaesés a tavalyi azonos időszak 7,6 milliós nyereségéhez képest, ám a negyedik negyedévhez viszonyítva már kétharmados csökkenést mutat a veszteség.
A fő kérdés továbbra is a finanszírozás és a likviditási helyzet. Lengyelországban a társaság tárgyalásokat folytat helyi bankokkal a projektek 7 millió eurós refinanszírozásáról, ám adott esetben ezt részben varsói kötvénykibocsátással oldanák meg. A győri RESZ Kft. refinanszírozására az OTP-vel folytatott tárgyalások sikertelen zárulását követően a második-harmadik negyedévre próbálnak megoldást találni. Jelentős problémát okoz a magyarországi önkormányzatok fizetési moráljának romlása, a kintlevőségek jelentősen növekedtek az időszak során. A helyzet kezelése érdekében a társaság ideiglenesen megemeltette folyószámlahitel-keretét, hosszabb beszállítói fizetési periódusokat alkalmaz, a második negyedévtől nemzetközi cash poolt állít fel, illetve kihasználatlan széndioxidkvótákat értékesít.
