BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hullámvasútra ült a BUX

2012. május 30. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A reggeli erősödést hosszas lecsorgás, majd a negatív tartományban oldalazás követte, ahonnan délután sikerült kikászálódnia a BUX-nak. A mutató a kereskedés utolsó órájában rákapcsolt ugyan, ám zárásban kicsit visszapofozták, így végül mintegy fél százalékkal erősödve, 16 492 ponton búcsúzott. A mozgáshoz forgalom viszont csak igen visszafogott mértékben párosult, összesen alig 8 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a papírok a BÉT-en. A vezető részvények közül az OTP vezette az emelkedést, a bankpapír 1,85 százalékkal emelkedve 3590 forinton, napi maximuma közelében végzett. Jól teljesített a Richter is, amely egy százalékkal, 35 650 forintra javított. Szektortársa, az Egis ezúttal nagyobb forgalom mellett 0,4 százalékkal, 14 210 forintra javított, igaz, a nap során hevesen csapkodott jegyzése. A blue chipek négyes fogatából viszont a Mol és a Telekom már esett. Az olajpapírt az utolsó órában 15 700 forintos csúcsáról lökték vissza a 15 400 forintos zárószintre, ami tízforintos leértékelődést jelentett. A Telekom viszont továbbra is szenved, 1,6 százalékos esés után 429 forinton születtek rá az utolsó kötések. A kimutatható forgalmat bonyolító kisebb papírok mind a sereghajtók táborát gyarapították. Az Appeninn 1,4, az Est Media 9,8, a Phylaxia 3,3, a KEG pedig 2,2 százalékkal került lejjebb. A múlt hét szerdai tőzsdei aukcióján 630 forintért részvényeket értékesítő Masterplast is eladói nyomás alá került, jegyzése 4,6 százalékkal, kereken 600 forintra esett.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet