BUX 138428.92 0,58 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mindenkit perelnek a Facebook-fiaskó miatt

2012. május 24. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Repkednek a perek a Facebook kibocsátásával kapcsolatban. A Nasdaqot az első kereskedési nap technikai galibáiért, míg a Facebookot és a kibocsátást szervező bankokat, élükön a Morgan Stanleyvel információ visszatartásáért és a kisbefektetők megvezetéséért perlik. Utóbbi azzal függ össze, hogy az IPO-t lebonyolító pénzintézetek közül több, így a fő szervező Morgan Stanley elemzője is lefelé módosította a Facebook árbevételére vonatkozó prognózisát a jegyzési időszak során, ám erről csak néhány nagy intézményi ügyfelüket értesítették (Napi Gazdaság, 2012. május 23.). A Nasdaqot a már eleve csúszással induló kereskedés, majd azt követően az ügyletek módosításának, visszavonásának és teljesülésük visszaigazolásának akadozása miatt perelték be, mondván, a tőzsdeoperátor hanyagsága komoly veszteséget okozott a befektetőknek, így kártérítést kellene fizetni a károsultaknak. A perek hírének ellenére a Facebook részvényei két nap szakadás után némileg korrigáltak, lapzártánk idején 2,5 százalékkal, 31,80 dollárra javítottak, ami még midig jelentős elmaradás a 38 dolláros kibocsátási értékhez képest és közel harminc százalékkal marad el a pénteki csúcstól.

A Facebook vezetőit, a Nasdaqot és a bankokat is bíróság elé citálják
Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet