Lukasz Papadémosz volt görög kormányfő szerencsétlenül félreértett és későbbi finomítása dacára is pusztító kijelentése − miszerint lehetséges a görög eurókilépés − alaposan ráhozta a frászt a piacokra. Az euró rapid értékvesztése mellett kontinensszerte fokozódó eladói nyomás alól a BUX sem tudta kivonni magát. A BÉT vezető indexe a forint markáns gyengülése mellett 3,1 százalékkal lejjebb kerülve, 16 230 ponton végzett, alig nyolcvan ponttal napi mélypontja felett. A zuhanáshoz erős közepes, 9 milliárd forintot meghaladó forgalom párosult.
A blue chipek közül a nemzetközi hangulatra és a forint gyengülésére eleve legérzékenyebb OTP papírjai vezették az esést, a bankpapír 4,55 százalékkal, 3374 forintra gyengült. A Mol egy ideig még tudta tartani magát, de a kereskedés utolsó órájában leöntötték, így a zárás kisebb felrántásával együtt is csaknem 4,3 százalékos mínusszal, 15 520 forinton végzett. Aránylag visszafogottabb eséssel vészelte át a napot a Telekom és a Richter. A távközlési cég papírjai 1,4 százalékkal, 423 forintra rontottak, így nem tudtak elszakadni a historikus mélységből. A nagyobbik gyógyszergyártó jegyzése 1,2 százalékkal lejjebb kerülve, 36 000 forinton állapodott meg. Szektortársa, az Egis kicsit már jobban teljesített, a zárás felkötése folytán félszázalékos mínusszal, 13 975 forinton búcsúzott.
Az érdemi forgalmat felmutató kisebb cégek közül a GSPark 3,2 százalékkal, 950 forintra rontott, a papír követését a KBC intézményi elemzője eladás ajánlás mellett 880 forintos fair értékkel kezdte meg. A CIG Pannónia ezúttal felfelé korrigált az elmúlt napok szakadása után, a biztosítótársaság részvényei 4,2 százalékkal, 298 forintra javítottak a mindenkori mélypontról. Az illikvid papírok közül az Est Media, illetve az Állami Nyomda egyaránt 5 százalék felett esett.
