BUX 138557.68 0,68 %
OTP 44490 1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szabadul Blackrock-pakettjétől a Barclays

2012. május 22. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Teljes, 6,1 milliárd dollár értékű Blackrock-részesedését értékesíti a Barclays − jelentette be a második legnagyobb brit pénzintézet hétfőn. A lépésben a Bloomberg szerint szerepet játszhat, hogy az új Basel-szabályok életbe lépését követően a csomag esetleges további értékvesztésére lényegesen nagyobb céltartalékot kéne képeznie. A részvényekből és átváltható elsőbbségi részvényekből álló, összesen 19,6 százalékos csomagot intézményi befektetőknek kiírt tenderen értékesítenék, a könyvépítés és így a végső ár meghatározása pár napon belül esedékes. A Blackrock legfeljebb 1 milliárd dollár értékben vásárolna vissza saját részvényeiből az ügylet során. A Barclays a pakettet még 2009 júniusában kapta a Blackrocktól, amikor az 13,5 milliárd dollárért megvette a Barclays Global Investorst. Utóbbi tranzakcióval vált a Blackrock a világ legnagyobb vagyonkezelőjévé és az ügylet során kapott, 7,1 százalékot kitevő Barclays-részvénycsomaggal a brit pénzintézet egyik legnagyobb tulajdonosává.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet