BUX 138602.48 0,71 %
OTP 44500 1,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megrántották a végén az OTP-t

2012. május 21. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nemzetközi összehasonlításban is felülteljesítő volt a BÉT, amely a mínuszos nyitás után gyorsan emelkedőbe váltott, fittyet hányva külföldi indextársaira. A mutató végül 1,2 százalékos erősödést követően 16 479 ponton búcsúztatta a kereskedést, az átlagtól valamivel elmaradó, mintegy 10 milliárd forintos forgalom mellett. A vezető papírok közül az OTP nyargalt az élen, a bankpapír a zárás felrántásával egy forintra napi maximumától elmaradva, 3429 forinton végzett, ami 3,9 százalékos felértékelődést takart. Nem szégyenkezhetett a Richter sem, a gyógyszergyártó részvényei 2,5 százalékkal, 36 600 forintra javítottak. Szektortársa, az Egis viszont már nem tudta tartani a tempót, jegyzése 1,8 százalékkal, 14 125 forintra esett. A blue chipek négyes fogatából a vesztesek táborát gyarapította a Mol és a Telekom. Az olajpapír félszázalékos leértékelődése 15 715 forintos záróértéket jelentett, bár a nap folyamán 16 090 forintig is felszúrt az árfolyam. A Telekom szintén fél százalékkal, 428 forintra rontott, a társaság bejelentése szerint a pénteken megszavazott telefonadó idén 10 milliárdos többletterhet jelent majd az ágazati különadó 24 milliárdján felül, ám ettől még tarthatónak vélik idénre a tisztított EBITDA 4-6 százalékos visszaesésére vonatkozó prognózist. A kisebb papírok közül gyorsjelentése előtt 1,6 százalékkal, 504 forintra rontott az FHB, míg a CIG Pannónia 3,7 százalékkal, 339 forintra zuhant. A saját részvényeit szorgosan vásárló PannErgy ezúttal 0,3 százalékkal, 598 forintra gyengült.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet