BUX 139021.14 1,01 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Harmadával esett a Nyomda-profit

2012. május 18. péntek, 00:00

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Állami Nyomda az első negyedévben 4,1 milliárd forintos árbevételt ért el, ami 9 százalékos csökkenést jelent éves összevetésben, de nagyjából megfelelt a portfolio.hu konszenzusának. A romlást a gyorsjelentés főként a biztonsági termékek és megoldások üzletág bevételeinek visszaesése, illetve a bázisidőszakot erősítő egyszeri exportértékesítés hatásával indokolja. A társaság csoportszinten 427 milliós EBITDA-t ért el, a négyszázalékos csökkenés elsősorban az alacsonyabb forgalom következménye, ám a fedezeti hányad kismértékben, 10,5 százalékosra javult. Ötödével, 214 millióra esett viszont az üzemi eredmény, így a társaság a negyedévet 152,6 millió forintos nettó eredménnyel zárta, ami ugyan harmadával múlja alul a tavalyi azonos időszakit, ám nagyjából megfelel a piaci konszenzusnak. A gyorsjelentés rámutat, hogy a pásztói tevékenység Budapestre való átcsoportosításától és a gyár bezárásától idén a végkielégítések és a költöztetés miatt 80 milliós többletköltséget prognosztizál, ám jövőre a lépéstől 151 millió forintos megtakarítást vár. A lépést azzal indokolták, hogy az üzemben olyan hagyományos nyomdaipari termékeket állít elő, amelyek piaca az elmúlt időben jelentősen csökkent, ám gyártásuk sok kézi műveletet igényel. Zsámboki Gábor vezérigazgató a gyorsjelentésben leszögezte, a felszabaduló forrásokat többek közt a mobilfejlesztésekre fordíthatják majd, amely a későbbiekben kedvezően hathat a társaság eredményességére.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet