BUX 139130.35 1,09 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kitartott a nyomás Budapesten

2012. május 17. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hiába mérséklődött valamelyest a nemzetközi hangulat borongóssága, a BUX külföldi társait alulteljesítve 2 százalékkal, 16 538 pontra bucskázott. Az eséshez ezúttal már az éves átlagot meghaladó, 14,3 milliárd forintos forgalom párosult. A blue chipek négyes fogatából fej fej mellett gyengült 3,5 százalékkal az OTP és a Telekom, a bankpapír esetében ez 3425 forintos, míg a távközlési cég részvényeinél 436 forintos utolsó kötést jelentett. Az eladói hullám alól a Mol sem tudta kivonni magát, jegyzése 2,1 százalékkal, 15 900 forintra esett.

A vezető papírok közül így csak a Richter emelkedett az általános trenddel szemben, a gyógyszergyártó papírjai 1,1 százalékkal, 35 805 forintra javítottak. A szektortárs Egis vártnál jobb gyorsjelentését követően is előző, 14 500 forintos záróértékén stagnált. A társaság idén 3−5 százalékos forintban mért bevételnövekedést vár, ám a vaklicitek a gazdasági igazgató elmondása szerint alkalmanként milliárdos negatív hatást gyakorolnak a cég számaira.

A kisebb papíroknál gyorsjelentését követően 3,1 százalékkal, 2800 forintra erősödött a Danubius. A fűtési szezon végével visszaeső számokról tanúskodó áprilisi helyzetjelentésére 7,3 százalékkal, 2266 forintra zuhant az E-Star árfolyama. Szintén a nap veszteseinek táborát gyarapította az Est Média, amely 3,7 százalékkal, 52 forintra rontott. A saját részvényeit szorgosan vásárolgató PannErgy sem remekelt, ezúttal 1,5 százalékkal, 604 forintra esett.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet