Az FHB közgyűlésén az 56 százalékban megjelent részvényesek gyakorlatilag vita nélkül fogadták el a bank 1 milliárd 852 millió forint veszteségről és 804 milliárd 475 millió forint mérlegfőösszegről szóló magyar számviteli jelentést és azt, hogy a bank nem fog osztalékot fizetni. Spéder Zoltán elnök bevezetőjében kiemelte, hogy a bank 5,6 milliárdos IFRS szerinti konszolidált tavalyi vesztesége valójában 7,3 milliárd forintos nyereség lett volna, ha a rendkívüli tételekkel − elsősorban a tavalyi évben teljes egészében elszámolt végtörlesztési veszteség 12,9 milliárd forintjával − nem kellene számolni. A bank elnöke elmondta, hogy a végtörlesztés és a bankadó okozta veszteség ellenére az év bővelkedett sikerekben is, az SAP-bevezetés, az Allianz Bank beolvasztása és az új cash-pool rendszer kialakítása a bank hosszú távú sikereit alapozhatják meg.
Harmati László, a bank üzleti vezérigazgatója a bank idei terveiről szólva elmondta, hogy folyamatosan változó üzleti környezetre, volatilis forintárfolyamra és emelkedő kamatköltségekre, azaz egy újabb kemény válságévre számítanak. Ugyanakkor eredményoldalon az idén már pozitív számot várnak. A tervek szerint a bank értékpapír-kibocsátása az idei évben meghaladja majd a 100 milliárd forintot és 4-5 százalékos piaci részesedést kívánnak elérni a lakossági jelzálog-hitelezésben. A bank kitűzött célja szerint az év végére legalább 170 ezer lakossági és 10 ezer vállalati számlát vezetne (tavaly év végén 146 ezer lakossági számlával rendelkezett a bank). A stratégiai célok megegyeznek a korábban megfogalmazottakkal, így az FHB a legjobb hazai online bank kíván lenni, ennek érdekében folyamatosan fejleszti online rendszerét. Spéder Zoltán a közgyűlést követő sajtótájékoztatóján arról is beszélt, szeretnék elérni, hogy a jelenlegi 106 ezer online banki ügyfélszám 150 ezer főre nőjön. Beszélt a távolabbi célokról is, amelyek szerint 2014-re már 250 ezer aktív lakossági ügyféllel számol a bank és mintegy 33 milliárd forintra rúgó betétállománnyal.
A bank úgy látja, az idén is kiemelten fontos a problémás hitelek rendezése, noha a portfólió érdemi javulására az idén nem számítanak és konzervatív módon az NPL (nem teljesítő hitelek) fedezettségi arányát 60 százalékon szeretnék tartani. A bank üzleti vezérigazgatója az árfolyamgát rendszeréről feltett újságírói kérdésre válaszolva azt is elmondta, hogy annak hatását egyelőre nehéz megbecsülni a bank eredményére, de az emiatt kieső kamatbevétel várhatóan közel sem lesz akkora teher, mint a végtörlesztés volt. Mivel az árfolyamgát rendszere sok ügyfél esetében vízválasztó lehet a nem teljesítő és a teljesítő ügyfél között, nettó eredményhatása akár pozitív is lehet.
A közgyűlés felhatalmazta az igazgatóságot az alaptőke felemelésére egy a napirendre utólag felvett javaslat szerint, maximum az alaptőke 15 százalékáig terjedő, de legfeljebb egymilliárd forint értékkel, hogy a bank az esetlegesen fellendülő gazdaságban felmerülő üzleti lehetőségekre rugalmasan tudjon reagálni.
