Szerény, 10 milliárd forintot alig meghaladó forgalomban jelentősen emelkedett a BUX index kedden. A Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója 17 485 ponton, 2,1 százalékos erősödéssel fejezte be a kereskedést. A nap nyertese az OTP részvénye volt, miután a bankpapír közel 6 százalékkal, 3570 forintig drágult. Az emelkedést és az általános jó hangulatot támogathatta a Barroso−Orbán találkozó kapcsán megjelent hírek, így a kormányfő szavai, miszerint elhárultak az akadályok az IMF-tárgyalások előtt, illetve az, hogy Olli Rehn pénzügyi biztos szerint a jegybanktörvény nem kerül az Európai Unió bírósága elé. A Mol fél százalékot valamivel meghaladó mértékben tudta növelni árfolyamát, kereken 17 ezer forintig. A magyar miniszterelnök hétfőn este beszélt a Mol esetleges kilépésének lehetőségéről a Nabucco-projektből, amire az olajtársaság úgy reagált, több bizonytalanság merült fel, amelyeket nehéz lenne figyelmen kívül hagyni. A Nabucco-projektcég szerint ugyanakkor a magyar cég nem jelezte kilépési szándékát. A Magyar Telekom jegyzése is tisztes mértékben, közel 2 százalékkal emelkedett, így zárás előtt 534 forinton forgott. A Richter hajszálnyival lett olcsóbb, 36 990 forintig süllyedt jegyzése, míg szektortársa, az Egis árfolyama hasonló mértékben, 14 200 forintig ereszkedett. A szektor kilátásainak nem tett jót, hogy az új konvergenciaprogram a gyógyszerkassza további jelentős kurtítása esetén látja megvalósíthatónak azt, hogy az egészségügyre a jelenleginél többet tudjon fordítani az ország. A legnagyobb mínuszt a nap folyamán az Est Média hozta össze, messze 10 százalék fölötti zuhanással. A kis papírok egyébként összességében szintén nem szerepeltek rosszul, a BUMIX közel másfél százalékot javított hétfői zárószintjéhez képest. A CIG Pannónia közel 7 százalékkal drágult.
