A csütörtöki jelentősebb mínuszokat követően a nagyobb nyugat-európai tőzsdék emelkedéssel zárták a pénteki tőzsdenapot; legutóbb 2006 első negyedévében teljesítettek hasonlóan jól az európai részvénypiacok. Míg Londonban félszázalékos pluszban fejezte be a napot az irányadó index a hét utolsó napján, addig Frankfurtban 1, Párizsban pedig 1,3 százalékkal jutott a mutató az előző napi zárószintje fölé. Mindez azt jelenti, legalábbis az FTSEurofirst 300 index alapján, hogy az európai részvénypiac az elmúlt hat év legjobb első negyedévét zárta idén. A főbb egyesült államokbeli börzék ugyan szerényebb teljesítménnyel rukkoltak ki pénteken, ám 2012 első három hónapjában nyújtott produkciójuk szintén kiemelkedő volt; az S&P−500 index 1998 óta nem látott, több mint 12 százalékos első negyedéves emelkedést ért el. A nap hírét a börzéken is az jelentette, hogy az euróövezeti pénzügyminiszterek tanácsa pénteken Koppenhágában megállapodott az ESM rendelkezésére álló pénzalap 800 milliárd euróra emelésében − bár elemzői kommentek szerint előfordulhat, hogy még így sem húzták elég magasra a tűzfalat. Mindemellett kedvező tengerentúli fogyasztási adatok is támogatták a drágulást. A legjobban az autógyárak részvényei és a nyersanyagiparban érdekelt társaságok papírjai szerepeltek. A kilencvenes éveket idézte például az Apple-részvény is, amely, bár a hét utolsó napján veszített árfolyamából, az első három hónapot tekintve csaknem 50 százalékkal drágult. Az idei száguldás folytatása azonban kérdéses lehet, mivel a befektetői várakozások szerint a gyengélkedő európai gazdasági környezet, illetve a lassuló kínai konjunktúra kedvezőtlenül befolyásolhatja a tengerentúli társaságok eredményeit is, amelyekről konkrétumokat a két hét múlva kezdődő gyorsjelentési szezon szolgáltathat.
