BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az IMF nélkül maradnak a válságadók

2012. március 30. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A válságadók fennmaradásához, kiterjesztéséhez vagy esetleg más, akár a kisebb vállalkozásokat terhelő adók kivetéséhez vezethet, ha az IMF-megállapodás elmaradna − nyilatkozta a Bloomberg hírügynökségnek Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója. Az üzleti szféra és a makrogazdasági környezet részéről is nagyon nagy a nyomás a kormányzaton, hogy teljesítse a szükséges feltételeket és a megállapodást megkösse. Ez a megállapodás nagy valószínűséggel hamarosan megszületik − mondta Hernádi. Két nappal ezelőtt az IMF-megállapodás mellett érvelt Csányi Sándor, az OTP Bank vezetője is, szintén a Bloombergnek. Szerinte a megállapodás hamarosan megszületik, mert ez mindenkinek az érdeke. Egy megállapodás előtti devizakötvény-kibocsátással az ország a hitelességét kockáztatná az IMF-tárgyalásokon, nem jó ötlet így kötvényt kibocsátani − mondta a bankvezér. A Mol-vezér a magas olajárakról szólva elmondta, hogy középtávon is a mostanihoz hasonlóan magas olajárakat várnak, ugyanakkor sokkal magasabbat már nem. Több európai finomító lesz kénytelen lehúzni a rolót a következő időszakban, de ez hatékonysági kérdés, a Mol Hernádi szerint azok között lesz, melyek a nehéz időkben is megállják a helyüket.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet