A jelentősebb nyugat-európai és tengerentúli tőzsdeindexek 1-3 tizedszázalékos pluszban zárták a hét utolsó tőzsdenapját. Európában az egész hetet idén az eddig leggyengébb teljesítménnyel abszolválták a piacok, és ugyanez megállapítható a Dow Jones ipari átlag mutatójára, illetve az S&P−500 indexre is. A hét egészét nézve utóbbi mutató 0,5 százalékos mínuszt mutat, ezzel együtt továbbra is pozitív a havi teljesítménye; míg a DJIA 1,2 százalékkal gyengült a héten, miután március idusán több mint négyéves csúcsot állított be. A vételi kedvet nem támogatta, hogy a nap folyamán kedvezőtlen feldolgozóipari adatok láttak napvilágot Kínából és Európából, de az amerikai lakáspiaci indikátor sem volt éppen egyértelműen kedvezően értelmezhető. A szektorok között az öreg kontinensen a pénzintézetek mellett a nyersanyagipari társaságok részvényei is átlag felettit produkáltak pénteken, miután a világ első számú réztermelője, a chilei Codelco pozitív eredményekről jelentett. Kivétel a Rangold Resources volt, amely több mint 10 százalékkal zuhant a hírre, hogy Maliban egy puccs megdöntötte a kormányt − a társaság aranykitermelésének kétharmada az afrikai országban koncentárlódik. Az egész hetet tekintve feltűnő a német autógyártók mélyrepülése, ami nyilván nem volt független a kínai autópiac zsugorodásáról érkező, óvatosságra intő előrejelzéstől sem. Amerikában is a nyersanyag- és energiacégek szerepeltek jobban a szektorok között. Az árupiacon a nyersolaj irányadó jegyzése ismét emelkedett, a WTI újfent 107 dollár közelében jár, míg a Brent árfolyama átlépte a 125 dolláros határt. Az ezüst mellett az arany is drágult, a sárga nemesfém árfolyama egy százalékot meghaladó mértékben, unciánként 1662 dollárra emelkedett.
