Szerény emelkedéssel fejezték be a pénteki tőzsdenapot a nagyobb nyugat-európai börzék. A gyenge tengerentúli makroadatok dacára is kedvező hangulatú kereskedésben az indexek tavaly július óta nem látott szintekre értek. A bizakodó hangulat a piaci szereplők szerint nagyrészt az ECB több lépésben végrehajtott banki likviditásbővítő aukcióinak köszönhető, a vélemények azonban igencsak megoszlanak azzal kapcsolatban, hogy az európai részvénypiac mennyire lehet \"túlvett\" állapotban. A szektorok közül kiemelkedően szerepeltek a pénzintézetek, míg a német autógyártók veszítettek árfolyamukból egy leminősítés hatására. Az egyes papírok közül a Nokia 5 százalék fölötti rallyja érdemel említést − a hírek szerint a finn társaságnál egy versenyképes táblagép kifejlesztésén dolgoznak. A tengerentúlon is kiemelhető egy it-óriás: az Apple pénteken dobta piacra harmadik generációs iPad gépét, ám a hatszáz dollár feletti árfolyam alig módosult. Amerikában többnyire lefelé tartottak az kurzusok a várakozásoktól elmaradó ipari termelési és fogyasztói hangulati index hatására, illetve a prognózisoknál alacsonyabb inflációs adat ellenére is. A hajszálnyi gyengülés a Dow Jones ipari átlagánál azt jelentette, hogy az utóbbi tizenkét hónap leghosszabb emelkedő periódusa ért véget. A pénzintézetek körül a Wall Street Journal értesülése okozott kisebb izgalmakat, a lap szerint ugyanis több nagybank − Citigroup, Bank of America, Goldman Sachs − tervei szerint nyilvánosságra hoznák alkalmazottaik személyes befektetéseit, hogy az ügyfelekkel való konfliktusokat mérsékeljék. Az árupiacon a WTI nyersolaj jegyzése 2 százalékkal, 107 dollár fölé emelkedett, míg a Brent ismét 126 dollár fölött tartózkodott, az arany ugyanakkor 1660 dollár körül stagnált.
