Felemás napot zártak pénteken a főbb nyugat-európai részvénypiacok, a tengerentúlon pedig mindhárom jelentős index enyhe mínuszban fejezte be a kereskedést. Az óvatosságot sugalló összképen belül azonban akadtak jól teljesítő szektorok is, így a pénzintézeti részvények többnyire drágultak. Fontosabb adatok és egyéb hírek hiányában a jó szereplés mögött továbbra is részben az Európai Központi Bank likviditásbővítő tenderének kedvező hatása állhat, és a szektor szereplőire további emelkedés várhat − legalábbis a Goldman Sachs felminősítő lépése alapján. A befektetési bank szerint a közműszektor is kedvező kilátások elé néz, egyebek mellett a várhatóan \"megtámogatott\" villamosenergia-árak következtében. Ezzel szemben New Yorkban az energiaszektor volt az egyik leggyengébb láncszem a hét utolsó tőzsdenapján, miután Obama elnök az olajtársaságok támogatásainak megnyirbálását sürgette a kongresszusban, ami a nyersolaj irányadó jegyzésének több mint 2 százalékkal, 107 dollár alá esésében is éreztette hatását. Ez annak ellenére következett be, hogy az iráni feszültség továbbra is fölfelé ható tényező az árfolyam szempontjából. Amennyiben Teherán nem hagy fel az atomfegyverhez jutás programjával, Amerika akcióba léphet az amerikai elnöknek egy pénteken megjelent interjúban elhangzott szavai szerint. A dollár erősödésével az arany árfolyama is gyengült, az irányadó áprilisi jegyzés 1710 dollár alá került, ám a fél százalék körüli veszteség nem mérhető a szerdai 4 százalékot meghaladó gyengüléshez. Ezzel együtt a tengerentúli indexek összességében kedvező időszakot hagytak maguk mögött, a Dow 2008, a Nasdaq pedig az ezredforduló óta nem tapasztalt szintekhez ért, míg az S&P−500 mutató 1987 óta nem produkált ehhez hasonlóan lendületes január−februárt.
